Przypisani Północy
Stowarzyszenie Kulturalne z siedzibą w Olecku

Pasjonat Przypisanych Północy 2013


W 2013 roku tytuł Pasjonata Północy otrzymał Wojciech Łukowski, który jest profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, socjologiem, politologiem. Wojciech Łukowski pochodzi z Giżycka. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Wspólnota Mazurska.
 - Profesor obecnie związany pracą naukową z Warszawą, ale na uwagę zasługuje fakt, że Mazury nigdy nie były dla niego obojętne i wciąż objęte są przez niego szczególnym zainteresowaniem. Być może jak nikt inny z wielu osób działających w naszym regionie potrafi łączyć mazurskie miasta i ludzi, poszerzać horyzonty.

W swojej wieloletniej pracy na rzecz Mazur, na rzecz pamięci o przeszłości i naszego odnajdywania się w teraźniejszości. Z dużą przenikliwością potrafi przyjrzeć się nam, tutaj mieszkającym. Jest niewątpliwie wielką osobowością Mazur.

Wieczór uświetnił koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Pani Kapelmistrz Weroniki Kordowskiej.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

Strona główna

Ostatnia aktualizacja:  12 listopada 2013  w@m